Запобігання та протидія домашньому насильству
20 Лютого, 2024 р., 16:56
Національною соціальною сервісною службою України протягом 2023 року розроблено інформаційні пам’ятки з питань запобігання та протидії домашньому насильству, торгівлі людьми та дискримінації за ознакою статі, які розміщено за наступними посиланнями:
08 Грудня, 2023 р., 10:00
З 25 листопада до 10 грудня відбувається щорічна Всеукраїнська акція "16 днів проти насильства".
30 Листопада, 2023 р., 17:30
Особи, які постраждали від домашнього насильства, мають право отримати безоплатно послуги юриста чи адвоката. Для цього варто звернутися до системи безоплатної правничої допомоги (БПД). Які послуги надає система БПД, як ними скористатися та куди звертатись — пояснюємо далі.
27 Липня, 2023 р., 17:01
Ганебне явище в сучасних реаліях – торгівля людьми
23 Травня, 2023 р., 14:50
Соціальний супровід малолітніх — важлива складова соціальної роботи для формування правильного світогляду, людських цінностей, поведінки та стилю життя, аби у доросле життя вони вирушали як законослухняні громадяни, впевнені у собі та з правильними життєвими орієнтирами.
29 Січня, 2023 р., 09:28
Чому деякі жінки не можуть піти від кривдника?
Хоча насильство відбувається як з боку чоловіків, так і з боку жінок, все ж 90% постраждалих саме жіночої статі.
Насильство відбувається за циклами:
1. Акт насильства
2. Вибачення та примирення
3. Медовий місяць
4. Наростання агресії
5. Акт насильства
Коли постраждала опиняється в епіцентрі насильства і губиться у цих циклах, вона стає психологічно залежною від кривдника. Вона не може раціонально оцінити ситуацію та піти з небезпечних стосунків. Постраждалих часто залякують, їм погрожують.
Також жінки не можуть вийти з аб’юзивних стосунків, адже фокусуються на етапах тиші, або медового місяця. Тоді кривдник робить усе, аби загладити вину. На цьому етапі жінка починає виправдовувати чоловіка та звинувачувати себе у тому, що це вона спровокувала насильство. Постраждала починає вірити у те, що кривдник мав усі підстави так вчинити. Хоча у насиллі не винен ніхто, окрім самого кривдника.
Впливає й те, що кривдники зазвичай намагаються відрізати жінку від оточення. Вони вмикають тотальний контроль, і з плином часу ізолюють її навіть від родичів. Відповідно, у моменти кризи вона опиняється без підтримки й не знає, куди їй йти.