«Розірви коло» насильства.

Дата: 29.01.2023 09:28

Чому деякі жінки не можуть піти від кривдника?

Хоча насильство відбувається як з боку чоловіків, так і з боку жінок, все ж 90% постраждалих саме жіночої статі.

Насильство відбувається за циклами:

1. Акт насильства

2. Вибачення та примирення

3. Медовий місяць

4. Наростання агресії

5. Акт насильства

Коли постраждала опиняється в епіцентрі насильства і губиться у цих циклах, вона стає психологічно залежною від кривдника. Вона не може раціонально оцінити ситуацію та піти з небезпечних стосунків. Постраждалих часто залякують, їм погрожують.

Також жінки не можуть вийти з аб’юзивних стосунків, адже фокусуються на етапах тиші, або медового місяця. Тоді кривдник робить усе, аби загладити вину. На цьому етапі жінка починає виправдовувати чоловіка та звинувачувати себе у тому, що це вона спровокувала насильство. Постраждала починає вірити у те, що кривдник мав усі підстави так вчинити. Хоча у насиллі не винен ніхто, окрім самого кривдника.

Впливає й те, що кривдники зазвичай намагаються відрізати жінку від оточення. Вони вмикають тотальний контроль, і з плином часу ізолюють її навіть від родичів. Відповідно, у моменти кризи вона опиняється без підтримки й не знає, куди їй йти.

У моменти кризи деякі жінки одразу готові піти. Часом це корисно. Але трапляються випадки, коли краще вичекати безпечний момент. Також потрібно мати план безпеки.