«Розірви коло» насильства.
Дата: 29.01.2023 09:28
Кількість переглядів: 242
Чому деякі жінки не можуть піти від кривдника?
Хоча насильство відбувається як з боку чоловіків, так і з боку жінок, все ж 90% постраждалих саме жіночої статі.
Насильство відбувається за циклами:
1. Акт насильства
2. Вибачення та примирення
3. Медовий місяць
4. Наростання агресії
5. Акт насильства
Коли постраждала опиняється в епіцентрі насильства і губиться у цих циклах, вона стає психологічно залежною від кривдника. Вона не може раціонально оцінити ситуацію та піти з небезпечних стосунків. Постраждалих часто залякують, їм погрожують.
Також жінки не можуть вийти з аб’юзивних стосунків, адже фокусуються на етапах тиші, або медового місяця. Тоді кривдник робить усе, аби загладити вину. На цьому етапі жінка починає виправдовувати чоловіка та звинувачувати себе у тому, що це вона спровокувала насильство. Постраждала починає вірити у те, що кривдник мав усі підстави так вчинити. Хоча у насиллі не винен ніхто, окрім самого кривдника.
Впливає й те, що кривдники зазвичай намагаються відрізати жінку від оточення. Вони вмикають тотальний контроль, і з плином часу ізолюють її навіть від родичів. Відповідно, у моменти кризи вона опиняється без підтримки й не знає, куди їй йти.
У моменти кризи деякі жінки одразу готові піти. Часом це корисно. Але трапляються випадки, коли краще вичекати безпечний момент. Також потрібно мати план безпеки.