Повідомлення для інформування громадськості
За чотири місяці 2025 року на потреби українського війська буковинці перерахували понад 520,3 млн грн військового податку
Упродовж січня - квітня 2025 року буковинці зі своїх доходів перерахували до державного бюджету понад 520,3 млн гривень військового податку, що на 39,6 млн гривень більше запланованого показника, це майже в 4 рази більше, ніж за цей же період минулого року. У січні – квітні минулого року платники податків сплатили до бюджету 132,7 млн гривень – інформує громадськість в. о. начальника Головного управління ДПС у Чернівецькій області Микола Загарюк.
Посадовець зазначив що внесок фізичних осіб підприємців на спрощеній системі оподаткування за чотири місяці поточного року склав 90,7 млн гривень та нагадав, що військовий збір сплачують усі категорії платників податків.
Зокрема ФОПи першої, другої та четвертої груп – 10 % від мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня звітного року (у 2025 році розмір щомісячного авансового внеску – 800 грн). Платники єдиного податку третьої групи (крім е-резидентів) – 1 % від отриманого доходу щоквартально.
Підприємці на загальній системі оподаткування – 5 % від чистого річного оподатковуваного доходу.
З найманих працівників – 5 % від нарахованої заробітної плати.
Кожна гривня військового збору - це ресурс, який йде на підтримку наших військових, безпеку та перемогу України.
Руслан Кравченко: ДПС вперше надіслала суб’єктам господарювання повідомлення для профілактики порушень
Понад 1000 суб’єктів господарювання у сфері роздрібної торгівлі отримали інформаційні повідомлення через Електронний кабінет для упередження можливих порушень порядку проведення розрахунків. Уперше в історії Державна податкова служба обрала профілактику порушень, а не покарання.
Про це повідомив Голова Державної податкової служби Руслан Кравченко у Telegram.
Він зазначив, що фахівці податкової проаналізували їхні фіскальні чеки за березень 2025 року. Звернули увагу, що у розрахунках цих суб’єктів господарювання не відображено жодної операції з готівкою. Це може свідчити про ймовірне непроведення готівкових розрахунків через РРО.
«Тому у листах пропонуємо бізнесу самостійно переглянути попередні господарські операції та надалі не допускати під час продажу товарів розрахунків без використання реєстраторів. Наголошуємо на превентивній меті цих повідомлень. Виправлення дозволить уникнути підстав для проведення фактичних перевірок, які відповідно до Податкового кодексу ДПС має право ініціювати за наявності ознак порушень», – додав Голова ДПС.
Руслан Кравченко підкреслив, що такі додаткові заходи комунікації з платниками податків ДПС запроваджує для стимулювання добровільної сплати податків та дотримання податкової дисципліни. Це передбачено Національною стратегією доходів для підвищення рівня довіри до податкової служби та добровільного комплаєнсу.