Реєстрація вогнепальної зброї
25 листопада вступив в дію Закон України "Про забезпечення участі цивільних осіб у захисті України", згідно з яким можна задекларувати незареєстровану вогнепальну зброю та боєприпаси й залишити їх у себе. У Дністровському районі це можна зробити у 3 підрозділах поліції.
"Прийняття цього Закону закладає правову основу для непритягнення особи до відповідальності за зберігання зброї без відповідного дозволу, а також посилить механізм контролю за обігом зброї, що є вкрай важливим не лише в період воєнного стану, а й у мирний час", — йдеться у дописі.
Де задекларувати зброю в Дністровському районі
В Дністровському районі задекларувати знайдену зброю та отримати відповіді на питання, щодо декларації зброї можна у 3 підрозділах. Зокрема:
Дністровський районний відділ поліції (с-ще Кельменці) , 099-20-35-825/098-65-70-924:
Відділення поліції №1 (м. Сокиряни), 099-20-35-825/ 098-340-29-08.
Відділення поліції №2 (м. Хотин), 099-20-35-825:
Як задекларувати знайдені зброю та боєприпаси
Якщо ви знайшли вогнепальну зброю та боєприпаси — необхідно негайно повідомити про знахідку у поліцію за номером 102. Протягом 24 годин необхідно визначитись що робити зі зброєю: задекларувати та залишити собі або ж добровільно здати правоохоронцям. Для цього треба звернутися до найближчого підрозділу поліції.
Крім цього, що після того, як люди зроблять цей телефонний дзвінок, у патрульних поліцейських до них питань виникати не буде.
Перевозити знайдену зброю потрібно в незарядженому стані та приховано від інших людей. При цьому заборонено розбирати її та боєприпаси до неї й демонструвати або ж передавати іншим людям, крім правоохоронців.
Які документи необхідні для декларування та як проходить процедура
Під час декларування поліцейський огляне зброю та перевірить отримані відомості. Далі її візьмуть на облік. Після роз'яснення правил безпеки, носіння, зберігання та перевезення зброї, а також відповідальності з їх порушення — декларанту повернуть знахідку та документи до неї.
Після цієї процедури знайдена вогнепальна зброя та боєприпаси вважатимуться законними. Зберігати їх можна по місцю проживання декларанта протягом дії воєнного стану. Після його закінчення, зброю необхідно здати поліції протягом 90 днів та за бажанням можливості, зможуть цю зброю переробити на дозволені види вогнепальні зброї, аби вже поставити її на облік або реалізувати (продати через спеціалізовані магазини) як зброю, що дозволена до використання та зберігання, а також зробити масогабаритні макети зброї для зберігання "
Роман Бандуряк - начальник Дністровського РВП полковник поліції