Відбувся тренінг щодо особливостей надання статусу дітям, що постраждали від війни, забезпечення прав дитини, яка повернулась з депортації
Протягом 6-8 листопада начальник Руслана ГРИФЛЮК та головний спеціаліст Марина МОЛДОВАН служби у справах дітей Кельменецької селищної ради взяли участь у триденному тренінгу для фахівців із соціальної роботи щодо надання соціальних послуг та психологічної підтримки дітям, які постраждали від війни. Захід реалізується в рамках спільного проєкту Програми підтримки ОБСЄ та Національної соціальної сервісної служби України «Розбудова спроможностей національних та місцевих партнерів у наданні психологічної підтримки та соціального захисту дітям»
Мета тренінгу - надання фахівцям розлогу інформацію щодо особливостей надання статусу дітям, що постраждали від війни, психологічна підтримка дітей під час оформлення статусу; забезпечення прав дитини, яка повернулась з депортації.
Під час проведення тренінгу розглядалися такі теми:
- Права дитини: міжнародне та національне законодавство України та забезпечення його дотримання.
- Законодавство України, яке регламентує порядок надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів. Практика їх застосування органами місцевого самоврядування.
- Дорожня карта надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів. Можливості набуття дітьми інших статусів. Особливості звернення дітей до органів державної влади та органів місцевого самоврядування.
- Визначення видів насильства, пов’язаною з війною. Прояви, ознаки, наслідки перенесеного насильства пов’язаного з війною. Підтверджуючі документи, необхідні для встановлення статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів.
- Ознаки травмувальної події. Індикатори посттравматичного стану дитини, постраждалої внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів. Основні принципи спілкування з постраждалими дітьми різного віку.
- Особливості здійснення оцінки потреб сім’ї(особи) у соціальних послугах при наданні статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів.
- Забезпечення соціального захисту дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів. Організація надання базових соціальних послуг для дітей, які постраждали внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів ,та їх законних представників на місцевому та регіональному рівнях.
- Здійснення аналізу забезпечення соціального захисту дитини ,яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів, та надання їй соціальних послуг.
В результаті навчання всі учасники отримали сертифікати «щодо надання соціальних послуг та психологічної підтримки дітям, які постраждали від війни».