Головне управління ДПС у Чернівецькій області інформує

Дата: 23.05.2024 11:43

Буковинські платники сплатили до зведеного бюджету понад 34,3 млн грн рентних платежів

В.о. начальника Головного управління ДПС у Чернівецькій області Теодозія Чернецька повідомляє, з початку 2024 року буковинські платники податків перерахували до бюджетів всіх рівнів понад 34,3 млн грн рентних платежів.

В цілому, з початку року до державного бюджету спрямовано понад 19,9 млн грн рентних платежів. Згідно з розподілом коштів у розпорядженні місцевих громад регіону залишилось 14,3 млн грн надходжень від користувачів природних ресурсів.

Зокрема, найбільшу суму сплачених ресурсних платежів до зведеного бюджету складає рентна плата за спеціальне використання лісових ресурсів – 23,6 млн грн. Також, вагомі надходження склала рентна плата за користування надрами – 7,8 млн грн (з них, за видобування корисних копалин місцевого значення – 1,1 млн грн). Крім того, рентної плати за спеціальне використання води платники регіону сплатили понад 2,7 млн грн.

Водночас, до держбюджету надійшла сплата за користування радіочастотним ресурсом України – 106 тис грн.

Податківці рекомендують платникам ПДВ ознайомитися на сайті з показниками податкової ефективності

У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області звертають увагу платників ПДВ, що на вебпорталі ДПС України на постійній основі публікуються показники податкової ефективності з податку на додану вартість в розрізі галузей економіки України. Дані показники зіставляються з коефіцієнтом податкової ефективності по окремій галузі області при проведенні камеральної перевірки декларацій та подальшого аналізу фінансово-господарської діяльності СГД.

Показник податкової ефективності з податку на додану вартість -це співвідношення задекларованої суми ПДВ до сплати у рядку 18 декларації до задекларованого обсягу постачання у рядках 1.1А,1.2А і 1.3А.

Ознайомитися з інформацією «Податкова ефективність з податку на додану вартість сформована за видами економічної діяльності» можна за посиланням: https://tax.gov.ua/diyalnist-/pomisyachno-podatkova-efektivnist-z-pdv

Платникам ПДВ: Граничні строки реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних в ЄРПН протягом дії воєнного стану в Україні

У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області нагадують, що 08 лютого 2023 року набрав чинності Закон України від 12 січня 2023 року № 2876-ІХ «Про внесення змін до розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України щодо відновлення обмеження перебування грального бізнесу на спрощеній системі оподаткування», відповідно до якого, зокрема, внесено зміни до підрозд. 2 розд. XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI (далі – ПКУ). Так, підрозд. 2 розд. XX ПКУ доповнено п. 89, згідно з яким тимчасово, протягом дії воєнного стану в Україні, введеного Указом Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року № 64/2022, затвердженим Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року № 2102-IX, та шести місяців після місяця, в якому воєнний стан буде припинено або скасовано, реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних здійснюється з урахуванням таких граничних строків:

для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця, – до 5 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені;

для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця, – до 18 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені;

для розрахунків коригування, складених постачальником товарів/послуг до податкової накладної, що складена на отримувача – платника податку, в яких передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, – протягом 18 календарних днів з дня отримання такого розрахунку коригування до податкової накладної отримувачем (покупцем).