Про роботу майбутнього ЦНАПу
З 17 липня 2020 року селище Кельменці визначено адміністративним центром новоутвореного Дністровського району. Новим завданням Кельменецької селищної ради стало якісне та повноцінне надання адміністративних послуг, як жителям громади, так і району в цілому.
Центр надання адміністративних послуг Кельменецької селищної ради (далі ЦНАП) утворений рішенням IV сесії Кельменецької селищної ради VII скликання від 26.01.2016 року №50-4/15 ще до змін в адміністративно-територіальному устрої країни.
Фактично ЦНАП Кельменецької селищної ради розпочав роботу з 02 лютого 2021 року. У січні 2022 року установу розміщено в завчасно косметично відремонтованому кабінеті № 11 (мала зала для нарад). Даний зал пристосували шляхом облаштування робочих місць реєстраторів, адміністраторів та самообслуговування відвідувачів центру.
З 01 січня 2024 року через ЦНАП відвідувачі мають можливість отримати 359 послуг згідно Переліку, а саме:
- реєстрація/зняття місця проживання (в т.ч. видача витягу про зареєстроване місце проживання, про зареєстрованих в житловому будинку/приміщенні осіб);
- державна реєстрація речових прав на нерухоме майно;
- державна реєстрація юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців;
- адміністративні послуги соціального характеру (субсидії, пільги, допомоги);
- земельні питання;
- послуги архітектури та містобудування;
- місцеві послуги;
- послуги Держпродспоживслужби;
- послуги ветеранам війни та членам їх сімей, членам сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, членам сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України та інші.
Впродовж 2021 та на початку 2022 років селищною радою подавалися пропозиції до Міністерства цифрової трансформації щодо включення до Переліку об’єктів, що можуть фінансуватися за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на розвиток мережі центрів надання адміністративних послуг.
На початку 2023 року для розширення роботи ЦНАП підготовлено, розроблено та затверджено проєктно-кошторисну документацію до проєкту «Капітальний ремонт адмінбудівлі (влаштування приміщення для ЦНАП) по вул. Бесарабська, 57, смт Кельменці Чернівецької області».
Цей проєкт розроблено, враховуючи чисельність громади для обслуговування з дотриманням вимог щодо інклюзивності будівель та споруд, передбачених Державними будівельними нормами, та дотримуючись всіх норм, передбачених Примірним регламентом, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України №588 від 01.09.2013 (зі змінами).
У червні 2023 року даний проєкт подано на відбір до Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України, відповідно до Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію проєктів у рамках Надзвичайної кредитної програми для відновлення України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 25.11.2015 № 1068 «Деякі питання використання коштів для реалізації проектів у рамках Надзвичайної кредитної програми для відновлення України».
Відповідно до протоколу засідання Експертної групи з питань ініціювання, підготовки, супроводження та реалізації спільних з міжнародними фінансовими організаціями проєктів в рамках Програми з відновлення України та Надзвичайної кредитної програми для відновлення України від 28 червня 2023 року № 2, наш проєкт відібрано для фінансування спільно з Європейським інвестиційним банком.
Кошторисна вартість проєкту станом на 29.02.2024 складає 19млн. 641тис.245грн. (реєстраційний номер проєктної документації PD01:5928-7586-1213-3518, реєстраційний номер експертного звіту EX01:5388-3860-9743-2540 (редакція №4), розпорядження селищного голови «Про затвердження проєктно-кошторисної документації на робочий проєкт» від 12.02.2024 №35-ОД).
Кельменецька селищна рада Дністровського району Чернівецької області виступила з гарантією співфінансування за вказаним проєктом за рахунок селищного бюджету, що не забезпечуються коштами за рахунок субвенції в рамках Надзвичайної кредитної програми для відновлення України (орієнтовно 20 відсотків від кошторисної вартості).
Реалізація проєкту дозволить дотримати вимоги Закону України "Про адміністративні послуги", забезпечити доступність та максимально можливу кількість адміністративних послуг, які легко та швидко зможуть отримати різні категорії населення нашої громади в одному приміщенні та в зручний час.
Надійність: послуги надаватимуться стабільно, в майбутньому із застосуванням електронної черги, у зручно облаштованих місцях для очікування та дитячий куток.
Безпека: планування приміщення проводилося із врахуванням безпекових норм, під будівлею в підвальному приміщенні розміщене ПРУ.
Адміністративні послуги населенню надаватимуться в одному місці (приміщенні), а не в різних будівлях чи кабінетах. В майбутньому, розширення адміністративних послуг (виготовлення закордонних паспортів, реєстрація транспортних засобів тощо) дадуть додаткові надходження у бюджет.
Основні види робіт: теплоізоляція зовнішніх стін та цоколю, гідроізоляція покрівлі; внутрішні та зовнішні загально-будівельні роботи; водопровід та каналізація; опалення та вентиляція; електротехнічні рішення; комп'ютерні мережі; монтаж пожежної сигналізації; устаткування (в т.ч. встановлення підйомника на ганку основного входу для маломобільних верств населення).
Енергоефективні заходи дозволять економити до 15% енергоресурсів.
Протягом літа 2023 року групою технічної підтримки ПРООН проведено два робочі практикуми із Кінцевими бенефіціарами, у яких представники Кельменецької селищної ради взяли участь та успішно пройшли тренінги. На даному етапі реалізації проєкту нами підготовлено та подано на погодження й підписання тристоронню Угоду між Міністерством фінансів України й Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури. Селищною радою уже підготовлена Тендерна документація для надсилання на розгляд та схвалення групою управління проєкту Мінінфраструктури. Важливий аспект реалізації цього проєкту - затвердження Мініфраструктури та схвалення Європейським інвестиційним банком Постанови Кабінету Міністрів України щодо розподілу коштів субвенції між місцевими бюджетами на 2024 рік. Саме це дасть змогу розпочати проведення процедури закупівель, визначення переможця та укладання із ним договору.
Впродовж усього періоду реалізації проєкту ГТП ПРООН здійснюється супровід та моніторинг щодо прозорості проведення усіх процесів та попередження будь-яких негативних ризиків.
Станом на сьогодні, у ході реалізації цього проєкту, профінансовано лише виготовлення ПКД, її коригування та експертиза (2023 фінансовий рік).