Кельменецька селищна рада
Чернівецька область, Дністровський район
Логотип Diia
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Головне управління ДПС у Чернівецькій області інформує

Дата: 21.09.2023 14:24
Кількість переглядів: 102

Буковинські платники сплатили понад 3,9 млрд грн єдиного внеску

У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області повідомляють, що у січні-серпні 2023 року фактичні надходження єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування становили 3 млрд 931,3 млн грн ЄСВ – більше як торік на 19,5 відсотків, або на 640,8 млн грн.

Також у податковому відомстві нагадують, що протягом 2023 року розмір мінімальної заробітної плати становить 6700 грн. Тому, мінімальний розмір ЄСВ цього року буде 1474 грн на місяць (6700*22%) або 4422 грн за квартал.

З 1 серпня право не сплачувати ЄСВ залишається лише в підприємців, зареєстрованих на територіях, де тривають бої, або на тимчасово окупованих територіях. ФОПи першої і третьої груп починаючи, з цієї дати зобов’язані сплачувати єдиний соціальний внесок.

 

Чи необхідно суб’єкту господарювання вносити зміни до облікових даних, у разі перейменування назви міста, вулиці?

Фахівці Головного управління ДПС у Чернівецькій області інформують, що відповідно до п. 66.1 ст. 66 Податкового кодексу України (із змінами, далі – ПКУ) підставами для внесення змін до облікових даних платників податків є, зокрема: 

інформація органів державної реєстрації; 

документально підтверджена інформація, що надається платниками податків. 

У разі виникнення змін у даних або внесення змін до документів, що подаються для взяття на облік, крім змін, які вносяться до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань (далі – ЄДР), та змін, про які платник податків повідомив за основним місцем обліку, платник податків зобов’язаний подати контролюючому органу, в якому він обліковується, уточнені документи протягом 10 календарних днів з дня внесення змін до зазначених документів (п. 66.5 ст. 66 ПКУ). 

Згідно з ст. 9 Закону України від 15 травня 2003 року № 755-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» (із змінами), в ЄДР містяться дані, зокрема, місцезнаходження юридичної особи та місцезнаходження (адреса місця проживання, за якою здійснюється зв’язок з фізичною особою – підприємцем). 

Пунктом 9.2 розд. IX Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 № 1588 (із змінами), визначено, що у разі виникнення змін у даних або внесення змін до документів, що подаються для взяття на облік, крім змін, які вносяться до ЄДР, та змін, про які платник податків повідомив за основним місцем обліку, платник податків зобов’язаний протягом 10 календарних днів з дня внесення змін до зазначених документів подати до контролюючого органу уточнені документи в такому самому порядку, як і при взятті на облік. Додаткові реєстраційні заяви за формами № 1-ОПП (для юридичних осіб та відокремлених підрозділів) (далі – заява за ф. № 1-ОПП), № 5-ОПП (для осіб, які провадять незалежну професійну діяльність) (далі – заява за ф. № 5-ОПП) подаються з позначкою «Зміни» або заява нерезидента (для іноземної юридичної компанії, організації або її відокремленого підрозділу) за формою № 1-ОПН – з позначкою «Перереєстрація/зміни». 

Враховуючи викладене вище, у разі перейменування назви міста, вулиці тощо платники податків відомості про яких: 

включаються до ЄДР, повідомляють про зміну зазначених даних до ЄДР та не подають заяви за ф. № 1-ОПП та ф. № 5-ОПП до контролюючих органів за місцезнаходженням/місцем проживання; 

не включаються до ЄДР, повинні подати заяву за ф. № 1-ОПП або за ф. № 5-ОПП з інформацією про такі зміни до контролюючого органу за місцезнаходженням/місцем проживання. 

 

Чи відносяться до розрахункового документу фіскальний чек, який друкується через «Програмний РРО»?

Фахівці Головного управління ДПС у Чернівецькій області роз’яснюють, визначення розрахункового документу встановлено Законом України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» згідно з яким розрахунковий документ – це документ встановленої форми та змісту (касовий чек, товарний чек, видатковий чек, розрахункова квитанція, проїзний документ тощо), що підтверджує факт продажу (повернення) товарів, надання послуг, операцій з видачі готівкових коштів держателям електронних платіжних засобів, отримання (повернення) коштів, торгівлю валютними цінностями в готівковій формі, створений в паперовій та/або електронній формі (електронний розрахунковий документ) у випадках, передбачених цим Законом, зареєстрованим у встановленому порядку реєстратором розрахункових операцій або програмним реєстратором розрахункових операцій, чи заповнений вручну.

Отже, розрахунковий документ сформований та виданий ПРРО має таку саму юридичну силу, як і розрахунковий документ класичного РРО.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь