Кельменецька селищна рада
Чернівецька область, Дністровський район
Логотип Diia
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Найчастіші питання-відповіді щодо дитячого будинку сімейного типу

Дата: 22.05.2023 16:30
Кількість переглядів: 239

Дитячі будинки сімейного типу — це альтернативна форма державного утримання та виховання дітей сиріт. Сім'я, яка вирішила присвятити себе цій нелегкій справі, бере на виховання не менше 5 дітей-сиріт або дітей, позбавлених батьківського піклування. Загальна кількість дітей, включаючи рідних, не повинно перевищувати 10 осіб.

🌟Як створити дитячий будинок сімейного типу?

Рішення про створення та забезпечення функціонування дитячого будинку сімейного типу приймається (районною держадміністрацією, виконавчими органами міських рад) на підставі заяви подружжя або окремої особи, яка не перебуває у шлюбі, що виявили бажання створити такий будинок, та поданого службою у справах дітей відповідного висновку про наявність умов для його створення з урахуванням рекомендації центру соціальних служб за результатами проходження курсу навчання з виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

🌟Хто може бути батьками-вихователями?

Батьками-вихователями можуть бути повнолітні та працездатні особи, які успішно пройшли відповідне навчання в центрі соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді. Вони мають бути фізично здоровими, емоційно врівноваженими, мати здатність до виховання дітей.

🌟Які діти влаштовуються до дитячого будинку сімейного типу?

В першу чергу до таких будинків влаштовуються діти, які перебувають між собою в родинних стосунках та мають статус дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Влаштування дітей проводять служби у справах дітей.

🌟Чи здійснюється соціальний супровід дитячого будинку сімейного типу?

Соціальне супроводження дитячого будинку сімейного типу здійснює центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, що передбачає надання комплексу правових, психологічних, соціально-педагогічних, соціально-економічних, соціально-медичних та інформаційних послуг, спрямованих на створення належних умов функціонування дитячого будинку ciмейного типу.

🌟До якого часу діти можуть перебувати в дитячому будинку сімейного типу?

Вихованці перебувають у дитячому будинку сімейного типу до досягнення 18-річного віку, а в разі продовження навчання у професійно-технічному, вищому навчальному закладі I-IV рівня акредитації до його закінчення, але не пізніше досягнення ними 23-річного віку.

🌟Які обов'язки покладено на батьків-вихователів?

Батьки-вихователі несуть відповідальність за життя, здоров'я, фізичний і психічний розвиток вихованців. Вони є законними представниками вихованців і захисниками їх прав та інтересів у всіх органах, установах та організаціях без спеціальних на те повноважень.

🌟Як здійснюється матеріальне забезпечення вихованців дитячого будинку сімейного типу?

Державна соціальна допомога на дітей призначається батькам-вихователям на кожну дитину-вихованця в грошовій формі. Грошове забезпечення розподіляється між батьками-вихователями рівними частинами за їх згодою.

Надається в розмірі, що становить:

2,5 прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку;

для дітей з інвалідністю – 3,5 прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку;

для осіб з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, віком від 18 до 23 років, які навчаються у закладах загальної середньої освіти, за денною формою навчання у закладах професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, до закінчення відповідних закладів освіти, розмір державної соціальної допомоги становить 2,5 прожиткового мінімуму для працездатної особи, для осіб з інвалідністю – 3,5 прожиткового мінімуму для працездатної особи.

Батькам-вихователям дитячого будинку ciмейного типу виплачується грошове забезпечення у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

У разі, коли дитині виплачуються призначені в установленому порядку пенсія, аліменти, стипендія чи державна допомога, розмір соціальної допомоги визначається як різниця між двома прожитковими мінімумами для дитини відповідного віку та розміром зазначених виплат за попередній повний місяць на момент влаштування дитини у дитячий будинок сімейного (крім державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю).

Розмір грошового забезпечення встановлюється на рівні одного прожиткового мінімуму для працездатної особи на кожну дитину-вихованця та кожну прийомну дитину і не залежить від пенсії, аліментів, стипендії чи державної допомоги на кожну дитину-вихованця та на кожну прийомну дитину. Щомісячний сумарний обсяг грошового забезпечення батькам-вихователям розподіляється між батьками-вихователями рівними частинами за їх згодою.

Начальник служби у справах дітей Руслана ГРИФЛЮК.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь