Кельменецька селищна рада
Чернівецька область, Дністровський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Сидір Воробкевич – перлина Буковинського краю

Дата: 05.05.2023 15:04
Кількість переглядів: 275

5 ТРАВНЯ - 187 років від дня народження Сидора Воробкевича - українського письменника, композитора, музично-культурного діяча, педагога, редактора часописів Буковини, художника.

Народився письменник 5 травня 1836 року в Чернівцях у сім’ї священика. Рано втратив батьків. Його, як і молодшого брата Григорія, теж майбутнього письменника, й сестру Аполонію взяв на виховання дідусь Михайло Воробкевич, священик з Кіцманя.

Навчався у Кіцманській початковій школі, Чернівецькій гімназії, згодом – у духовній семінарії, де він почав складати вірші й створювати до них музику. Потім був священиком у буковинських селах, де вивчав фольклор і побут місцевого населення. Пізніше викладав у Чернівецькій духовній семінарії та гімназії, у Чернівецькому університеті був викладачем музики на факультеті теології.

Літературна діяльність Сидора Воробкевича розпочалася 1863 року, коли в збірнику «Галичанин» було надруковано п’ять перших віршів під загальною назвою «Думки з Буковини».

Сидір Воробкевич писав українською, німецькою і румунською мовами. В літературному доробку письменника – вірші, поеми, оповідання, повісті, темою яких було історичне минуле українського народу.

Його збірка «Над Прутом», видана у 1901 році, була своєрідною візиткою і принесла йому славу.

За словами Івана Франка, Сидір Воробкевич був одним з «перших жайворонків нової весни нашого народного відродження».

У Кельменецькій центральній бібліотеці талановитому буковинцю було присвячено літературно-музичне досьє «Сидір Воробкевич – перлина Буковинського краю» та книжкову виставку «Жайвір Буковинської весни». Користувачі бібліотеки через Слово й Музику дізнавалися про життєвий і творчий шлях славетного краянина, який поклав своє життя на вівтар пробудження української державності.

Пам’ятаймо та шануймо своїх славних земляків!

Демид Дєдов – провідний бібліограф Кельменецької центральної бібліотеки

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь