Сидір Воробкевич – перлина Буковинського краю
5 ТРАВНЯ - 187 років від дня народження Сидора Воробкевича - українського письменника, композитора, музично-культурного діяча, педагога, редактора часописів Буковини, художника.
Народився письменник 5 травня 1836 року в Чернівцях у сім’ї священика. Рано втратив батьків. Його, як і молодшого брата Григорія, теж майбутнього письменника, й сестру Аполонію взяв на виховання дідусь Михайло Воробкевич, священик з Кіцманя.
Навчався у Кіцманській початковій школі, Чернівецькій гімназії, згодом – у духовній семінарії, де він почав складати вірші й створювати до них музику. Потім був священиком у буковинських селах, де вивчав фольклор і побут місцевого населення. Пізніше викладав у Чернівецькій духовній семінарії та гімназії, у Чернівецькому університеті був викладачем музики на факультеті теології.
Літературна діяльність Сидора Воробкевича розпочалася 1863 року, коли в збірнику «Галичанин» було надруковано п’ять перших віршів під загальною назвою «Думки з Буковини».
Сидір Воробкевич писав українською, німецькою і румунською мовами. В літературному доробку письменника – вірші, поеми, оповідання, повісті, темою яких було історичне минуле українського народу.
Його збірка «Над Прутом», видана у 1901 році, була своєрідною візиткою і принесла йому славу.
За словами Івана Франка, Сидір Воробкевич був одним з «перших жайворонків нової весни нашого народного відродження».
У Кельменецькій центральній бібліотеці талановитому буковинцю було присвячено літературно-музичне досьє «Сидір Воробкевич – перлина Буковинського краю» та книжкову виставку «Жайвір Буковинської весни». Користувачі бібліотеки через Слово й Музику дізнавалися про життєвий і творчий шлях славетного краянина, який поклав своє життя на вівтар пробудження української державності.
Пам’ятаймо та шануймо своїх славних земляків!
Демид Дєдов – провідний бібліограф Кельменецької центральної бібліотеки