ПАМ’ЯТНІ ДАТИ. ІСТОРИЧНІ ДНІ

Дата: 17.04.2023 17:11

18 квітня - Міжнародний день пам'яток і визначних місць та День пам'яток історії та культури в Україні

Історія нашої держави є однією із найдавніших, і водночас, не до кінця досліджених та засекречених. Під впливом різних факторів почали будуватись споруди та пам’яті знаки, які згодом почали нести історичну та культурну цінність та набули статусу об’єктів культурної спадщини. Із сукупності усіх формуючих аспектів, багато віків формувалась історична пам'ять українського народу. Україна у різні періоди проходила етапи державотворення, примножувала традиції, речові та писемні пам’ятки, та й з’явилась на карті світу багато років тому, а не штучно утворилась із чиєїсь забаганки.

Вже більше року ворог веде жорстоку варварську політику проти України. І це не тільки стосується знищення нас як нації та повної окупації. Стосуються такі дії і пам’яток історії та культури, а точніше – тотальне стирання їх із лиця землі. Страждають храми та монастирі, зокрема Свято-Успенська Святогірська лавра на Донеччині, музеї Марії Примаченко та Григорія Сковороди, драматичний театр у Маріуполі, пошкоджено Будинок «Слово» у Харкові та ін. Перелік можна продовжувати й далі найменуваннями руйнування культурної спадщини, хоча б не хотілося б. Руйнувати легше, ніж будувати. Тому сьогодення вимагає, щоб світ знав про злочини агресора. А для кожного свідомого українця це має стати поштовхом, щоб цікавитись і знати найвизначніші пам'ятки культурного надбання України, які і є показником та путівником про достовірну історію, яка не присвоєна і не вкрадена, а справжня і багатовікова. Щира подяка усім, хто прикладає до цієї справи максимум зусиль, щоб не допустити культурної катастрофи. Без історії немає держави. Бережімо надбання минулого заради розбудови нового майбутнього!

Наталія БІЛОБРИЦЬКА — головний спеціаліст селищної ради.