До відома жителів Кельменецької територіальної громади та суб’єктів підприємницької діяльності

Дата: 31.03.2023 15:44

На виконання Законів України «Про захист рослин», «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», «Про пестициди і агрохімікати», Державних санітарних правил «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві» ДСП 8.8.1.2.001-98 та інших нормативних документів, Кельменецька селищна рада надає інформацію щодо застосування пестицидів:

Роботи з пестицидами у населених пунктах:

- застосування пестицидів для захисту насаджень дозволяється тільки з 22 до 7 години ранку в безвітряну погоду;

- для обробітку індивідуальних садів і городів у межах населеного пункту дозволяється застосування тих пестицидів, які дозволені для роздрібного продажу населення «Переліком пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні » і доповненнями до нього;

- в межах населеного пункту дозволяється використання апаратури згідно інструкції, яка здійснює тільки дрібно крапельне обприскування.

- в межах населеного пункту суворо заборонено обприскування пестицидами штанговим та вентиляторним методом.

Роботи з пестицидами за межами населеного пункту

Зона санітарного розриву від населених пунктів, тваринницьких комплексів, місць проведення ручних робіт по догляду за сільгоспкультурами, водойм і місць відпочинку при вентиляторному обприскуванні повинна бути не менше 500 м, при штанговому і гербігації дощуванням - 300 м. Застосування пестицидів у містах і інших населених пунктах з метою захисту зелених насаджень допускається лише у випадках, коли лісогосподарські, біологічні, фізико-механічні і карантинні заходи не дають належного ефекту. Забороняється застосування пестицидів для захисту зелених насаджень на територіях лікувально-профілактичних і дитячих установ, спортивних майданчиків, підприємств харчової промисловості, а також у середині густонаселених житлових кварталів. Також, забороняється обробка парків і зелених насаджень в населених пунктах і в радіусі 1000 м навколо них стійкими і високотоксичними пестицидами, а також препаратами, що мають неприємний запах і здатні змінювати колір оточуючих предметів. Всі роботи з пестицидами слід проводити в ранкові (до 10 години) і вечірні (18-22) при мінімальних висхідних потоках (п.6.1.5. ДСП 8.8.1.2..001-98.).

До відома всіх суб’єктів господарювання – до роботи з пестицидами допускаються особи, що пройшли медичний огляд та навчання і мають відповідні посвідчення та допуск на виконання робіт з пестицидами.

При роботі із засобами захисту рослин слід дотримуватися діючих Державних санітарних правил «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві» ДСП 8.8.1.2.001-98 та правил техніки безпеки.

Особи, що виконують роботи з пестицидами, зобов’язані використовувати засоби індивідуального захисту (респіратори, комбінезони, рукавиці, інші) суворо дотримуватись правил особистої гігієни. Під час робіт забороняється їсти, пити, курити.

На оброблених ділянках необхідно виставити попереджувальні знаки.