#Стоп_насильству!
Домашнє насильство не можна замовчувати, воно потребує скоординованих дій та ефективного реагування фахівців. Із початку повномасштабного вторгнення росії в Україну проблема насильства набула величезного розмаху ще й через війну.
Як і будь-яка екстремальна ситуація, війна загострює проблеми людей, які були й до цього. Зокрема, це стосується насильства в родинах. Адже домашнє насильство виникає, коли люди, які живуть у постійному стресі, постійно перебувають в одному приміщенні, залежать один від одного та не можуть відволіктися.
Попри війну всі відповідальні органи з протидії насильству продовжують роботу, щоб попередити і захистити постраждалих. Однак виявилося, що фахівці системи запобігання та протидії насильству за ознакою статі в Україні не завжди та не повною мірою готові до роботи з різними категоріями постраждалих. Між тим, сексуальне насильство, пов’язане з війною, – одне із найбільш латентних воєнних злочинів. Тому навіть фахівці, які не спеціалізуються на протидії чи наданні допомоги цій категорії постраждалих, повинні мати навички належної ідентифікації та взаємодії з жертвами насильства.
З цього приводу Людмила ПОПОВИЧ - директор центру соціальних служб селищної ради, взяла участь у тренінгу «ПРОТИДІЯ ДОМАШНЬОМУ ТА ГЕНДЕРНО ЗУМОВЛЕНОМУ НАСИЛЬСТВУ В УМОВАХ ВІЙНИ», що тривав 16-17 березня у м. Чернівці.
Кожен українець та українка — жертви будь-якого насильства повинні відчувати підтримку та отримувати своєчасну необхідну допомогу.
Людмила ПОПОВИЧ - директор центру соцслужб.