Про видатки на охорону здоров’я громади

Дата: 17.03.2023 15:32

На території Кельменецької селищної територіальної громади функціонують два комунальних заклади охорони здоров’я:

1. Комунальне некомерційне підприємство «Кельменецький центр первинної медико-санітарної допомоги»;

2. Комунальний заклад «Кельменецька центральна багатопрофільна лікарня».

Медична реформа принесла істотні зміни не тільки в саму систему надання медичної допомоги, а й в порядок фінансування закладів охорони здоров’я. Відповідно до Бюджетного кодекса України та Закону України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення», органи місцевого самоврядування можуть фінансувати свої комунальні заклади охорони здоров’я, зокрема:

-оплачують комунальні послуги та енергоносії комунальних закладів охорони здоров’я, які належать відповідним територіальним громадам;

-фінансують місцеві програми розвитку та підтримки комунальних закладів охорони здоров’я (капітальні видатки на обладнання, ремонт та інше).

За період роботи Кельменецької селищної територіальної громади, з дня її утворення, на охорону здоров’я за кошти бюджету громади проведено видатки: