Кельменецька селищна рада
Чернівецька область, Дністровський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Важливо знати при користуванні генератором!

Дата: 10.01.2023 11:14
Кількість переглядів: 133

Фахівці відділу з питань безпеки праці Управління інспекційної діяльності у Чернівецькій області Південно-Західного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці розробили для користувачів, котрі використовують у роботі, або ж побуті електрогенератори, відповідну пам’ятку .

Загалом при використанні генераторних приладів поєднуються два основні види небезпеки: джерело електроенергії та горючі речовини. Тому користувачам потрібно унеможливити або звести до мінімуму ризики від їхнього впливу: ураження електричним струмом та займання палива.

До експлуатації генератора допускають осіб, не молодших 18 років, які пройшли медогляд, інструктаж з охорони праці на робочому місці та вміють користуватися первинними засобами пожежогасіння.

Перед запуском приладу слід обов’язково вивчити інструкцію виробника з встановлення та експлуатації генератора.

Особливу увагу звернути на пункти, які застерігають від дій, що можуть призвести до нештатних ситуацій, створити з них окрему пам’ятку та розмістити її на видному місці поблизу генератора з можливістю періодичного ознайомлення персоналу, котрий обслуговує даний пристрій.

Обов’язково забезпечити наявність відповідного вогнегасника.

Оскільки частини генератора нагріваються, не рекомендується встановлювати генератор в приміщенні. Температура нагрівання поверхні не повинна перевищувати +80 градусів.

Працівник, котрий обслуговує генератор, повинен бути забезпечений засобами індивідуального захисту, що використовується електротехнічним персоналом (гумовими рукавицями, взуттям на гумовій підошві) та окулярами для захисту від потрапляння палива при його заливанні у прилад.

Категорично забороняється працювати в одязі, забрудненому паливно-мастильними матеріалами.

Перед запуском генератора необхідно уважно перевірити стан електропроводки, розеток, вилок для уникнення ризику ураження електричним струмом.

Підключати генератор до електромережі повинен кваліфікований електрик з не нижчою ІІІ групою допуску.

Заправляти двигун генератора паливом необхідно тільки у добре освітленому місці, в умовах хорошої вентиляції та при зупиненому двигуні .

Випадково пролите на корпус генератора паливо, необхідно ретельно витерти ганчіркою для попередження займання під час можливого перегріву корпусу або іскріння.

У разі виявлення несправностей генератора, слід негайно припинити експлуатацію механізму та сповістити керівника, або ж відповідальну за технічний стан особу.

У жодному разі не усувати виявлені несправності самостійно .

Дотримання цих рекомендації (їх перелік не є вичерпним), допоможе мінімізувати ризики травмувань при використанні та експлуатації електрогенеруючого обладнання.

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь