Про діяльність пункту прийому та видачі гумдопомоги в Кельменецькій селищній територіальній громаді. Частина 1

Дата: 24.10.2022 23:07

З 24 лютого уся країна виступає єдиним фронтом у боротьбі за перемогу нашої України. Кельменецька територіальна громада зосередила свої зусилля на організації допомоги за усіма важливими гуманітарними напрямками: продуктами харчування, одягом, засобами гігієни, медикаментами та речами першої необхідності (матраци, постільна білизна, одіяла, подушки), співпраця з волонтерами, допомога ЗСУ і ТРО. Крім того надається допомога місцевим жителям (багатодітним, малозабезпеченим сім’ям та пенсіонерам).

З перших днів війни громада активно долучалася до збору продуктів харчування та одягу, які відвантажувалися на передову та жителям окупованих областей (дві фури та три спринтера): картопля – 10568 кг, буряк – 700кг, морква – 936кг, цибуля – 579кг, домашня консервація (тушонки, салати, компоти) – 3386 л., мука, крупи, цукор, макарони – 569 кг, олія – 332л, яблука – 2064кг, сало(смалець) – 702л, вживаний одяг – 260 мішків та ін.

Якщо розповідати про допомогу безпосередньо внутрішньо переміщеним особам, то з початку вторгнення сусіда-терориста прихисток на Кельменеччині отримали 5146 ВПО. Місця проживання– приватний сектор, заклади освіти в Іванівцях, Бузовиці, Бабині, Вартиківцях, Бурдюзі, Росошанах, Нелипівцях - близько 200 ос., територіальний центр (Ленківці – 9 осіб з інвалідністю).

Станом на 18 жовтня цього року у громаді проживає 967 ВПО. Вони усі, потребували допомоги. Як кажуть: «З миру по нитці – голому сорочка».

Дякуючи усім небайдужим: підприємцям, благодійним фондам «Благодійний фонд Віва ла Віта» та «Право на захист», дитячому фонду ООН (Юнісеф), гуманітарному штабу заробітчан (Італія) «Добрі Серця» та ГШ «Олімпія», Чернівецькій обласній організації Товариство Червоного Хреста в Україні, жителям нашої громади, в приміщенні центрального будинку народної творчості та дозвілля створився пункт видачі гуманітарної допомоги в якому працювали самі ж працівники будинку культури, які формували пакети №1 та №2:

• №1 продуктовий  – видано 924 пакети: макарони – 1303 кг, рис – 1298 кг, мука – 1166 кг, крупа пшенична або вівсяна – 273 кг, манка – 75 кг, цукор – 20 кг, чай – 1042 пачки, печиво – 768 пачок, ж/б консерви (сочевиця, томат, квасоля) – 2293 банки;
  • №2 засобів гігієни  – видано: зубна паста – 378 шт. та щітка – 386 шт., мило – 701 шт., гель для душу – 378 шт., шампунь – 378 шт., вологі – 402 шт. та сухі серветки – 1047 шт., туалетний папір та засоби жіночої гігієни – 796 шт.;

Загалом видано 1848  пакетів, які формувалися на одну сім’ю (3-4 ос.);

Для сімей, де є діти віком до 3-ох років, формуються пакети №3: 3-4 пакунки підгузків відповідного розміру – 513 шт., 10-20 банок дитячого пюре – 781 шт., 2-3 упаковки дитячої суміші – 634 шт., 1-2 л. молока – 131літра, фруктові та овочеві соки – 52шт та вологі серветки.

Переселенцям, які потребують особливого догляду (люди з інвалідністю), формуються пакети №4: підгузки М та L при наявності, вологі серветки, ліки, присипки, одноразові пелюшки – 118 шт.

Завдяки співпраці з благодійними фондами, надається допомога не тільки матеріальні, а й юридичні, психологічні, соціально-побутові консультації. Перелік Благодійних організацій-фондів, з якими громада працювала та досі продовжує співпрацювати: БО HelpAge700 наборів продуктів харчування, вага ящика 36 кг, на сім’ю виділяло по 3 ящики; Волонтерський штаб «ADRA»релігійна організація адвентисти сьомого дня – 48 наборів, БФ «Карітас» 278 наборів, Міжнародний фонд охорони здоров’я та навколишнього середовища «Регіон Карпат» 170 наборів гігієни та 331 продуктовий набір. Видача гуманітарної допомоги цих фондів здійснювалася особисто менеджерами та представниками на різних локаціях громади (старостинських округах).

Якщо продукти харчування та засобів гігієни є одноразовою допомогою, то видача одягу, взуття, постільної білизни обмежень немає. Від початку постачання гуманітарної допомоги, якої отримано близько 3-ох тон (одяг та речі особистого вжитку), тимчасово переселені особи мають можливість отримати необхідні речі відповідно до погодних умов. На початку найбільше ВПО потребували постільних наборів – видано – 270 шт., рушників – 379 шт., подушки – 62 шт., одіяла – 61 шт., пледи – 28 шт. Є дитячі ліжка та коляски. Особливу радість дітям дарують іграшки, яких також вистачає.

Нещодавно ВПО, які проживають в Івановецькому, Мошанецькому, Перковецькому, Путринецькому, Вартиковецькому старостинських округах та частина з смт Кельменці отримали: 360 матраців, 375 подушок, 382 ковдри, 125 кухонних наборів, 125 ламп, 125 каністр для води, від БФ «Право на захист». Очікуємо наступної поставки від цього фонду.

Всі, хто працює з ВПО із числа працівників будинка культури, завжди привітні, допомагають обирати речі, видають пакети із продуктами та засобами гігієни. А найголовніше, завжди спілкуються та підтримують. Адже, у такий важкий час для нашої Держави, культпрацівники стали не тільки волонтерами, а й психологами, бо ж у стресовій ситуації кожній людині потрібна підтримка.

Спільно з представниками благодійних фондів ведеться робота щодо допомоги соціально вразливим особам із числа ВПО. До такої категорій входять:  особи 60+, інваліди, багатодітні, малозабезпечені. Їм надаються юридичні, психологічні, соціально-побутові консультації, крім того в громаді діють волонтери (соціальні працівники) з числа працівників клубних установ громади. Такі добровольці працюють на місцях з особами 60+, опрацьовують анкети, повідомляють про надходження гум. допомоги, відвідують і подають інформацію про житлово-побутові умови.

ДАЛІ БУДЕ…

Алла Ілаш - директор ЦБНТД, керівник пункту прийому та видачі гумдопомоги в Кельменецькій селищній територіальній громаді