На Кельменеччині виникла 71 пожежа в екосистемах з початку цього року

Дата: 16.05.2022 12:19

На території Чернівецької області у 2022 році зареєстровано 820 випадків загорання сухої трави та рослинності в природних екосистемах. Площа пожеж склала понад 1650 га. Одна людина загинула, дві особи травмовані. 17 будівель пошкоджено та 32 знищено. Завдано збитків на загальну суму понад 70 млн. грн. Зокрема на території Кельменецької територіальної громади зареєстровано 71 випадок пожеж в екосистемах.

Як показує досвід минулих років кількість пожеж, що виникають у природних екосистемах, із настанням сухої погоди збільшується через самовільне спалювання сухих залишків рослинності та сміття. Самовільне й неконтрольоване спалювання сухостою приховує у собі велику небезпеку, а ліквідація таких пожеж для пожежно-рятувальних підрозділів складає чимало труднощів, пов'язаних зі швидким поширенням вогню на велику площу.

З метою попередження пожеж внаслідок горіння сухої рослинності на відкритих гериторіях, протягом пожежонебезпечного періоду заборонено:

• відвідувати хвойні ліси населенню при оголошенні надзвичайної пожежної небезпеки 5-го класу;
  • розводити багаття у лісі та лісопосадках при оголошенні надзвичайної пожежної небезпеки 5-го класу;
  • заїжджати автомобілем до лісу:
  • палити, кидати у лісі та лісопосадках непогашені сірники або недопалки;
  • залишати у лісі просочене бензином, гасом, мастилом або іншими горючими речовинами ганчір'я;
  • полювати у лісі з використанням вогнепальної зброї:
  • створювати смітники та спалювати відходи:
  • спалювати стерню та післяжнивні залишки на сільськогосподарських полях поблизу лісових насаджень.

Повідомляє начальник Дністровського РВ ГУ ДСНС України у Чернівецькій області підполковник служби цивільного захисту Сергій СЕЛЕЗНЬОВ.