Проєкти рішень сесій №- «Про роботу комунальної установи «Кельменецька публічна бібліотека» в 2024 році»
Скликання: | рішення |
Сесія: | XLV сесія |
Тип документу: | Проєкти рішень сесій |
Дата прийняття: | 19.12.2024 |
Дата оприлюднення: | 10.12.2024 |
Номер документу: | - |
Назва документу: | Про роботу комунальної установи «Кельменецька публічна бібліотека» в 2024 році |
Прикріплені файли: |
|
Проєкт
___ грудня 2024 року селище Кельменці № 45-8/24
Про роботу комунальної установи
«Кельменецька публічна бібліотека»
в 2024 році
Заслухавши інформацію директора комунальної установи Кельменецька публічна бібліотека» Ольги ТВЕРДОХЛІБ про роботу протягом січня-жовтня 2024 року, відповідно до Законів України «Про культуру» (зі змінами), «Про бібліотеки і бібліотечну справу» (зі змінами), керуючись статтею 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», враховуючи висновки постійної комісії з соціально-гуманітарних питань, культури та спорту, селищна рада
ВИРІШИЛА:
1. Інформацію директора комунальної установи «Кельменецька публічна бібліотека» Ольги ТВЕРДОХЛІБ взяти до відома, додається.
2. Директору комунальної установи «Кельменецька публічна бібліотека» Ользі ТВЕРДОХЛІБ забезпечити участь бібліотек у різноманітних грандових проектах для покращення матеріально-технічної бази та якісного розвитку діяльності установи.
3. Контроль за виконанням даного рішення покласти на заступника селищного голови з питань діяльності виконавчих органів ради Миколу ДОВГАНЯ.
Селищний голова Богдан ОЛІЙНИК
Інформація про роботу бібліотек
КУ «Кельменецька публічна бібліотека»
за січень-жовтень 2024 року
За звітній період 2024 року послугами бібліотечних установ скористались 15667 користувачів (48,2 % населення громади). Відвідування становить – 72872, книговидача – 227158 примірники.
Книжковий фонд бібліотек громади становить 228995 примірників. За поточний рік надійшло 1052 примірники книг на суму 1065067,02 грн.
Продовжуючи волонтерську діяльність Кельменецька центральна бібліотека долучилась до закупівлі окопних свічок на суму 2200 гривень на прохання воїна-земляка Олександра Беженаря, який воює на Запоріжському напрямку.
Цьогоріч у Чернівецькій обласній бібліотеці для дітей проходив арт-челендж «Водограй пісень Володимира Івасюка» з нагоди відзначення 75-річчя українського пісенного генія, композитора та поета. Серед 207 малюнків від 197 читачів бібліотек області були і роботи юних читачів бібліотек Кельменецької громади. Переможцями та номінантами стали 8 читачів книгозбірень КУ «Кельменецька публічна бібліотека», зокрема:
- I місце одержала Воронюк Валерія, читачка Ленковецького філіалу, за роботу «День з тобою»;
- II місце – за малюнок «Балада про отчий дім» одержала Цвентарна Ольга, читачка Бабинського філіалу.
Переможцем в номінації «Пісні Івасюка очима дітей» стала Берека Аліса, активна читачка Кельменецької дитячої бібліотеки, за малюнок «Елегія для Галі», а в номінації «Велич пісень Івасюка» відзначились:
- Боднар Наталка, читачка Мошанецького філіалу» за малюнок «Я піду в далекі гори»;
- Гончар Крістіна, читачка Ленковецького філіалу, робота «Балада про мальви»;
- Затолочна Таїсія, читачка Івановецького філіалу, робота «Балада про отчий дім»;
- Мельник Інеса, читачка Кельменецької дитячої бібліотеки, робота «Водограй»;
- Якубаш Наталія, читачка Ленковецького філіалу, робота «Я піду в далекі гори».
Всі учасники отримали дипломи за участь, а переможці та номінанти –грамоти і цінні подарунки від організаторів та партнерів.
У обласному турі III Всеукраїнського екологічного конкурсу дитячого малюнка «Майбутнє планети в наших руках» взяли участь 136 дітей області. Третє місце серед учнів 1-4 класів одержав Китайгородський Василь (с. Нагоряни) за малюнок на тему «ЕКО-свідомість – запорука майбутнього» та III місце серед учнів 5-8 класів отримала Гульчак Карина (с. Бабин).
У віковій категорії – учні 9-11 класів I місце отримала Сушицька Софія, (селище Кельменці) за малюнок на тему «ЕКО-свідомість – запорука майбутнього», а II місце – Манюк Петро (с. Перківці) за роботу «Вплив війни на природу України».
Бібліотеки громади активно долучились до участі в обласному онлайн-конкурсі з фахової майстерності на кращий рекламний продукт з промоції творчості української письменниці Олени Пчілки серед читачів-дітей «Олена Пчілка – барви творчості», приуроченого 175-річчю від дня народження письменниці. У номінації «Флаєр» II місце отримала завідувач Комарівського філіалу Леся Харченко, III місце – завідувач Лукачанського філіалу Ніна Марценюк. У номінації «Інформаційна закладка» II місце посіла завідувач Мошанецького філіалу Ірина Дерев’янко, III місце – завідувач Дністрівськогго філіалу Любов Василіка та активний читач Матвій Чебан.
У межах Всеукраїнського конкурсу «Лідер читання – 2024» в Чернівецькій обласній бібліотеці для дітей пройшов обласний тур «Літо читацьких перемог». Серед 31 учасника були і читачі бібліотек Кельменецької громади. Вони підготували огляди книг сучасних українських і зарубіжних письменників та письменників-класиків, які рекомендують прочитати. Переможцями цього конкурсу стали користувачі:
- Рябой Оксана, читачка Бабинського філіалу (II місце)
- Буряк Анна, читачка Кельменецької дитячої бібліотеки (III місце)
- Накай Ангеліна, читачка Грушовецького філіалу (III місце).
Переможцем обласного туру 7-го Всеукраїнського дитячого літературного конкурсу «Творчі канікули – 2024» стала юна користувачка Бабинського філіалу Христина Кушнір, за роботу в номінації «Моя Україна: з вірою в Перемогу».
З нагоди 70-річчя від дня народження української письменниці Зірки Мензатюк та популяризації її творчості проводився обласний онлайн-конкурс буктрейлерів «Книжкова поличка Зірки Мензатюк». Серед 13-ти читачів-учнів 4-11 класів та 30-ти фахівців публічних бібліотек переможцями стали і користувачі та бібліотекарі КУ «Кельменецька публічна бібліотека»: Циганюк Максим, читач Бабинського філіалу («Таємниця козацької шаблі») (I місце); Тимчик Світлана, завідувачка Івановецького філіалу («Дике літо в Криму») (II місце); Ясиновська Людмила, завідувачка Нелиповецького філіалу («Зварю тобі борщику») (III місце). У номінації «За оригінальне подання твору» відзначено роботи Биховської Яни, завідувачки Вовчинецького філіалу («Ангел Золоте волосся») та Веренчанської Мар’яни, завідувачки Бернівського філіалу («Чарівні слова»).
З метою представлення публічних бібліотек Чернівецької області, розкриття бібліотечних фондів та популяризації послуг за допомогою використання ресурсів соціальних мереж, формування позитивного іміджу бібліотек в суспільстві Чернівецька ОУНБ ім. М. Івасюка спільно із Чернівецьким обласним відділенням ВГО «Українська бібліотечна асоціація» ініціювали обласний конкурс на кращу активність та висвітлення діяльності книгозбірень «Бібліотека в соціальних мережах – простір спілкування». Серед багатьох бібліотек-конкурсантів II місце одержала Кельменецька центральна бібліотека.
У щорічному обласному конкурсі «Краща бібліотека – 2024», ініційованого управлінням Чернівецької ОДА (ОВА) взяли участь 16 книгозбірень. Свої досягнення демонстрували 4 міських та 12 сільських публічних бібліотек. Серед сільських книгозбірень II місце отримав Комарівський філіал КУ «Кельменецька публічна бібліотека» (завідувач Леся Харченко). Перед журі було представлено відеогляд «Сучасний бібліотекар – сучасна бібліотека».
Протягом 2024 року бібліотеками КУ «Кельменецька публічна бібліотека» було організовано та проведено різноманітні заходи мета, яких промоція читання української та зарубіжної книги, виховання почуття патріотизму, любові до рідного краю, відзначення державних свят та вшанування українських народних звичаїв та обрядів.
Методично-бібліографічним відділом ЦБ підготовлено досвід роботи бібліотек громади з промоції української книги та читання «Книга і читання: складові успіху» відповідно до річного плану Чернівецької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. М. Івасюка.
У Кельменецькій центральній бібліотеці активно діяв блог «Бібліотечне і культурне життя Кельменеччини» (kelmensi-lib.blogspot.com) та блоги у філіалах сіл Бабин, Іванівці, Грушівці, Новоселиця, Мошанець, Росошани. Протягом 2024 року на блогах бібліотек було виставлено 148 різноманітних інформаційних публікацій.
На сторінках соціальної мережі Facebook також активно популяризувалась робота публічних бібліотек громади.
Директор КПБ Ольга ТВЕРДОХЛІБ